Informace pro rodiče

Informace rodičům z jiných MŠ na náhradní provoz v srpnu - touto zelenou barvou.
Volná místa už opravdu nemáme.

Uschovejte si doklad o zaplacení stravného. smile

V e-mailu byly začátkem června zaslány informace o tom, co budou děti potřebovat, provozní doba, telefon...
Pokud jste zprávu nenašli, ozvěte se, pošleme informace v odpovědi na Váš e-mail.

V létě bude naše mateřská škola určitě uzavřena po dobu tří týdnů
od pondělí 11. července do pátku 29. července.

Děkujeme našim rodičům, kteří celý školní rok platili školné včas. smile
O prázdninách školné na účet neposílejte, všichni už máte zaplaceno.
V září (nejlépe 5.9. - 12. 9.), odešlete, prosím, 400,- Kč, pokud nemáte předškoláka. smile
Podrobnější informace najdete níže.

Stravné na září - pokud jste dali souhlas s inkasem - bude strženo kolem 20. srpna.
Zaplatit v hotovosti je třeba přímo v jídelně ZŠ U Tenisu koncem srpna.

Informace ke školnímu roku 2022/23
Všechny zapsané děti jsou stále (denně) přihlášeny a mají objednanou stravu.
Počítáme s tím, že každý všední den přijdou.
Pokud ne, je třeba zavolat na 730 807 480, nebo poslat SMS, nebo email na msdvorakova@email.cz smile

Děti, prosíme, přivádějte v době od 6.15 do 8.15 hodin, nebo se předem osobně domluvte jinak.
Vyzvednout své dítě můžete kdykoli v průběhu dne - je vhodné oznámit přibližný čas odchodu ve třídě.
Po obědě děti odcházejí nejlépe v době od 12.30 do 12.45 hodin, odpoledne od 14.30 do 16.15 hodin.

Do třídy děti přichází v pohodlném oblečení a papučkách (ne kroksy, nazouváky ani šněrovací boty).
Na zahradu se převlékají do teplákové soupravy, nebo pohodlných kraťasů, kalhot, mikiny, bundy.
Nosí sportovní obuv, čepici, klobouček nebo kšiltovku.
Na lehátko si oblékají pyžamko a berou vlastního menšího plyšáčka.
V šatně mají vlastní označenou láhev s pitím, náhradní spodní prádlo a ponožky.

Prosíme, nic zbytečného do šatny nepřinášejte. Děkujeme. smile smile smile

Celodenní stravné od 1. ledna 2022 smile
Pro děti do 6 let                    45,- Kč,
pro děti s odkladem školní docházky      54,- Kč.
Platí se měsíc dopředu - tzn. v srpnu na září.

_______________________________________________________________________________

Školné od září 2022 smile
Zřizovatelem schválená částka školného na školní rok 2022/23 je 400,- Kč každý měsíc.

Vy nastavíte trvalý příkaz na 5. - 12. den v měsíci - nejlepší varianta,
nebo platbu každý měsíc odešlete na účet 1882936349/0800, do poznámky napište JMÉNO DÍTĚTE. wink
Je možno zaplatit také hotově. Pokud nenajdeme školné do 15.9. na účtu, budete přímo osloveni.

Od září 2022 - neplatí "předškoláci" - děti narozené dříve než 1.9.2017.
Neplatí se ani za děti, které mají povolen odklad školní docházky.
Poprvé se platí až v září, dáme vědět, že Vaše platba na účet byla identifikována, děkujeme. smile

Pokud něco nevíte, napište e-mail, odpovíme.
msdvorakova@email.cz

_____________________________________________________________________________

Začátek povinného předškolního vzdělávání je v naší mateřské škole stanoven na 8.15 hodin.
Povinné předškolní vzdělávání končí ve 12.15 hodin.

Bližší informace najdete ve školním řádu, případně se informujte osobně u ředitelky.

_________________________________________________________________________________________________

O nás

Mateřská škola sídlí v účelově postavené budově. Každá třída má k dispozici prostornou hernu i třídu, zmodernizované sociální zařízení, sklad lůžkovin a šatnu. Dále je v objektu ředitelna, sborovna a knihovna, v suterénu přípravna stravy pro děti. Interiér školy je vybavován v souladu se současnými trendy předškolního vzdělávání. Budovu obklopuje školní zahrada se dvěma zahradními domky, které slouží jako sklad hraček. Mateřská škola byla uvedena do provozu v květnu 1970, od roku 1991 je jejím zřizovatelem Statutární město Přerov.

Do čtyřtřídní mateřské školy je v současné době zapsáno 79 dětí předškolního věku, nemáme žádné volné místo.
Jedna ze tříd je speciální logopedická třída pro děti se závažnými vadami řeči s kapacitou 14 dětí. Doporučení ke vzdělávání pro děti v této třídě vydává SPC logopedické Olomouc, pracoviště Přerov.
Provozní dobu (otevřeno pro všechny děti) máme od 6.15 do 16.15 hodin.

V oblasti speciální péče se snažíme, aby všem dětem byla v mateřské škole nabídnuta taková podpora a vzdělání, jaké odpovídají jejich aktuálnímu fyzickému a psychickému stavu. To znamená, že škola v rámci běžného každodenního vzdělávání připravuje programy pro všechny děti, zaměřuje se na přípravu na školu a prevenci případné školní neúspěšnosti. Současně se snažíme, aby se zde naučily společně žít děti z různých prostředí, s rozlišným psychickým, sociálním i kulturním vybavením. Aby se učily vzájemnému respektování, úctě i schopnosti sebeprosazení.

V mateřské škole byly od roku 1991 provedeny některé úpravy. I tak je trvalým problémem nedostatek prostoru. Proto se efektivně snažíme využít každý kout zahrady, každou místnost pro činnost dětí. Zrušením školní jídelny vznikly skladovací prostory pro archív, tělovýchovné nářadí a náčiní.

Do mateřské školy dochází nejenom děti z blízkého okolí. Opakovaný zápis absolvuje mnoho rodičů, kteří zde vzhledem k věku dítěte první rok neuspěli.  Mateřskou školu vyhledávají také ti, kteří cítí, že jejich dítě potřebuje více příležitostí k pracovním a tvůrčím aktivitám.  Často se setkáváme s rodiči, kteří bezproblémově zvládají výchovu svých dětí a ještě jsou ochotni udělat něco pro ostatní. Známe lidi, kterým není lhostejné, co bude dál. Především z těchto setkávání vyrůstají naše vzdělávací záměry a cíle.